Patrząc w kalendarz wszystko wskazuje na to, że mamy wiosnę. W tym roku jednak pogoda nas nie rozpieszcza. W tym okresie powoli zabieramy się za pracę w ogrodzie, aby przygotować się na sezon letni. Obojętnie czy jest to działka, duży ogród czy przydomowy kawałek trawy – warto pomyśleć o przygotowaniu się na nadchodzące, upragnione letnie dni.

Maj to miesiąc, w którym wysiewamy rośliny, sadzimy drzewka owocowe czy po prostu przygotowujemy się do rozpoczęcia sezonu grillowego. Z tego względu  wiele osób zaczyna pracę w ogrodzie. My przygotowaliśmy specjalne rabaty – czyli podwyższone grządki, które będą nam służyć w tym sezonie.

Jak zrobić rabatę ogrodową?

Rabaty ogrodowe - jak zrobić

„Przepis" na rabatę


Wymiary rabaty:
  • Wysokość: 44 cm
  • Długość: 320 cm
  • Szerokość: 120 cm
Materiał na jedną rabatę: 
  • 4 kantówki – 5 x 5 cm
  • 16 desek – 160 x 11 cm
  • 8 desek – 120 x 11 cm
  • 8 desek – 40 x 11 cm
Dodatkowo: folia, zszywacz, tacker, gałęzie, liście z drzew, kompost, ziemia

Sposób wykonania rabaty:

Rabatę należy skręcić wkrętami do drewna. Pomocna przy tym okaże się wkrętarka. Następnie rabatę należy wzmocnić od środka deskami (40 x 11 cm). Naszą konstrukcję musimy zabezpieczyć od środka folią przy pomocy zszywek i tackera. Rabata będzie stała na trawniku, dlatego też na spód kładziemy gałęzie, a na to liście drzew. Kolejną warstwą będzie piasek, a na to ziemia. Następnie dajemy kompost, a ostatnią warstwę ponownie stanowić będzie ziemia, w której zasadzimy nasze roślinki.

Rzeczy, które okażą się niezbędne w ogrodzie – czyli lampy, donice, meble ogrodowe... 

Ważnym elementem każdego ogródka jest także oświetlenie – my stawiamy na lampy solarne. Oczywiście znajdziecie je również w naszym sklepie – np. tutaj.

Ważne, aby zadbać też o odpowiednie donice. Donice ogrodowe znajdziecie pod tym linkiem.

Nie można zapomnieć o meblach ogrodowych. Mowa tutaj o typowych stolikach i krzesłach - te najpopularniejsze wykonane są z rattanu. Mamy także na myśli huśtawki i różnego rodzaju fotele wiszące. Zachęcamy do sprawdzenia oferty naszych mebli ogrodowych.

Podczas letnich dni nie może również zabraknąć grilla. Z naszej strony możemy polecić typowe grille węglowe. Duże grille z wieloma dodatkowymi „bajerami” możecie znaleźć w tym dziale – o tutaj.

I pamiętajcie! W nocy bywa zimno. Chłodem może wiać aż do tak zwanej „zimnej Zośki”. Nie dajcie się zaskoczyć, bo wasze roślinki wam tego nie wybaczą ;)